Neinvestičný fond

vznikol pri Základnej škole pri zdravotníckom zariadení na Limbovej ulici v Bratislave, ktorá  má pracoviská v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave na Limbovej a  Krajinskej ul., v Univerzitnej nemocnici Bratislava – nemocnica sv. Cyrila a Metoda, Antolská ul., v nemocnici Ružinov, Ružinovská ul. a v Nemocnici ak. L. Dérera, Limbová ul. v Bratislave.

Účelom neinvestičného fondu je združenie finančných prostriedkov určených na plnenie všeobecne prospešného účelu v oblasti ochrany a podpory zdravia a vzdelávania hospitalizovaných detí, na individuálnu pomoc pre jednotlivca alebo skupinu osôb alebo organizáciu, potrebujúcu pomoc na území celej Slovenskej republiky.

Cieľom neinvestičného fondu je zo získaných finančných prostriedkov

• podporovať výchovno-vzdelávaciu činnosť hospitalizovaných detí,
  • skvalitňovať uzdravovací proces,
  • spríjemňovať liečebné prostredie detských pacientov.

Činnosť neinvestičného fondu sa zameriava najmä na:

• podporu formou príspevku na nákup zdravotníckych pomôcok, zariadení a materiálno-technického vybavenia školy pri zdravotníckom zariadení,
  • podporu liečebných a vzdelávacích postupov,
  • finančnú podporu rôznych foriem vzdelávania , kurzov, školení, seminárov a pod. v oblasti zdravotníctva a školstva s dôrazom na nové formy liečebných a vzdelávacích postupov,
  • skvalitnenie liečebného a pracovného prostredia pacientov a pedagogických zamestnancov.

Priebežne podporujeme finančne a materiálne vzdelávacie a kultúrno-spoločenské aktivity pre hospitalizované deti na všetkých pracoviskách Základnej školy na Limbovej ul.  v Bratislave:

• Medzinárodný deň detí,
  • športovo-pohybové hry,
  • tvorivé dielne a prezentácie výrobkov detí,
  • výstavy výtvarných prác hospitalizovaných žiakov,
  • karneval v nemocnici,
  • Mikuláš,
  • vzdelávacie aktivity pre žiakov a pedagógov školy pri zdravotníckom zariadení.

Fyzické alebo právnické osoby môžu poskytnúť fondu dar alebo príspevok na konkrétny účel alebo poukázať sumu do výšky 2% zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby alebo právnickej osoby.

Informácie k darovaniu 2 % z príjmu nájdete na:

www.rozhodni.sk

a v prílohách: