“Vzdelanie sú základy, na ktorých staviame našu budúcnosť.” – Christine Gregoire

Podujatia

saso-s-kamaratom

Základná škola pri zdravotníckom zariadení v Bratislave zorganizovala  vo februári 2019 výstavu výtvarných  a písomných prác hospitalizovaných žiakov školy v priestoroch vestibulu  NÚDCH pri príležitosti 20-teho výročia  Medzinárodného dňa materinského jazyka.  V rámci výchovno-vzdelávacích aktivít sme si spolu so žiakmi pripomenuli osobnosti, zásluhou ktorých má slovenský jazyk kodifikovanú podobu, význam používania spisovnej slovenčiny ,   rôzne slovenské nárečia a dôležitosť porozumenia čítanému textu.

Jesenné tvorivé dielne

Základná škola pri zdravotníckom zariadení v Bratislave pripravila výstavu výtvarných prác hospitalizovaných žiakov školy v priestoroch vestibulu nemocnice NÚDCH  na tému: JESENNÉ TVORENIE.

Týždeň jesenných tvorivých dielní prebiehal pod vedením pedagógov v rámci výchovno-vzdelávacej činnosti školského klubu detí na všetkých oddeleniach od 19.10.  do 23.10. 2020.

Vzdelávací program Galérie mesta Bratislavy „Umenie zblízka“

UMENIE ZBLÍZKA, ktorý organizuje vzdelávacie oddelenie Galérie mesta Bratislavy (GMB)  je program do ktorého sa každoročne zapájajú pedagógovia a žiaci  Základnej školy pri zdravotníckom zariadení v Bratislave. Cieľom projektu je využitie reprodukcií diel i v rámci vyučovania, kde pedagógovia priblížia umenie ako jedinečnú atraktívnu oblasť ľudskej činnosti.

Samoobslužná knižnica na Klinike pre deti a dorast v UNB Nemocnici sv. Cyrila a Metoda, Antolská 1,  Bratislava.

Na Klinike pre deti a dorast v UNB Nemocnici sv. Cyrila a Metoda, Antolská 11, Bratislava, pri príležitosti Dní detskej knihy, pribudla 4.5. 2016 samoobslužná knižnica. Knižnicu vytvorila Miestna knižnica Petržalka v spolupráci s našimi pedagógmi , ktoré nad knižnicou prevzali patronát. Deti, ktoré sú na klinike hospitalizované, si budú môcť kedykoľvek vybrať peknú knihu na čítanie.

Základná škola pri zdravotníckom zariadení v Bratislave v spolupráci s NÚDCH založila trvalú
výstavu výtvarných prác hospitalizovaných žiakov školy v priestoroch NÚDCH  v Bratislave pod názvom GALÉRIA V NEMOCNICI. Vernisáž výstavy sa uskutočnila 6. mája 2015.

• Oslava Medzinárodného dňa detí v NÚDCH a na všetkých elokovaných pracoviskách
  • Mikulášska oslava pre deti v NÚDCH a na všetkých elokovaných pracoviskách
  • Lampiónový sprievod detí
  • Tvorivé dielne
  • Športovo-pohybové hry v areáli nemocnice
  • Vianočná prezentácia prác hospitalizovaných detí
  • Veľkonočná  prezentácia prác hospitalizovaných detí
  • Galéria v nemocnici – trvalá výstava výtvarných prác hospitalizovaných žiakov školy vo vestibule NÚDCH
  •  Spolupráca  ZUŠ Dezidera Kardoša, Bánovce nad Bebravou – materiálna podpora aktivít školy, kultúrno-spoločenské predstavenia a tvorivé dielne
  • Spolupráca s dobrovoľníkmi z Klub detskej nádeje – materiálna podpora aktivít školy, hrové popoludnia s tvorivými dielňami
  • Spolupráca s medikmi Slovenskej zdravotníckej univerzity (SZU) v rámci projektu  SZU DEŤOM –  aktivity a tvorivé dielne na potlačenie syndrómu bieleho plášťa
  • Spolupráca  s Občianskym združením  Umelci so srdcom – kultúrno-spoločenské predstavenia pre hospitalizované deti
  • Výroba lampášikov – Základná škola pri zdravotníckom zariadení v Bratislave pripravila výstavu výtvarných prác hospitalizovaných žiakov školy v priestoroch vestibulu nemocnice NÚDCH  na tému: výroba lampášikov. Týždeň výroby lampiónov prebiehal pod vedením pedagógov v rámci výchovno-vzdelávacej činnosti školského klubu detí na všetkých oddeleniach od 23.11.- 27.11.2020. Tieto výtvarné aktivity priniesli deťom veľa zábavy a spríjemnili im pobyt v nemocnici.

Prezentácie a fotodokumentáciu k jednotlivým akciám a projektom školy nájdete v Galérii.