“Vzdelanie sú základy, na ktorých staviame našu budúcnosť.” – Christine Gregoire

Projekt – Tati, mami, poďte tvoriť s nami!

V spolupráci s Moje šťastné dieťa, o. z. a magistrátom hlavného mesta SR Bratislavy  sme žiakom v rámci projektu priblížili kultúrno-historické tradície Slovenska v oblasti sviečkarstva, mydlárstva a medovnikárstva.

Zážitková forma činnosti prispieva k rozvoju osobnosti detí v oblasti kognitívnej, perceptuálno-motorickej a sociálno-emocionálnej.

Deti si osvojili zručnosti pri výrobe sviečok z včelieho vosku, mydielok a ozdobili chutné medovníčky.

Projekt – Ľudové umelecké remeslo – šanca pre všetkých

Tradičné ľudové remeslá a zvyky našich predkov sú pre nás klenotnicou poznania a vedomostí, ktoré týmto projektom chceme priblížiť hospitalizovaným žiakom našej školy v spolupráci s Moje šťastné dieťa, o. z. a Ministerstvom kultúry SR.

Žiaci budú pod  vedením pedagógov vyrábať šperky z korálikov a drôtikov, šiť tašky a vankúšiky z modrotlače a plátna, dotvárať ich zdobením krížikovou výšivkou či modrotlačovým ornamentom, budú tvoriť gombíky z modrotlače, zdobiť kraslice voskom a vŕtaním, vyrábať sviečky z vosku, vyrábať mydlo, zdobiť šatky ľudovým ornamentom a pliesť košíky z pedigu.

Vernisáž výstavy výrobkov, fotografií a reflexií žiakov sa uskutoční 15.12.2020 v priestoroch vestibulu NÚDCH.

Sme v škole  – denník SME a Nadácia PETIT ACADEMY

Naša základná škola sa  v školskom roku 2018/2019 úspešne zapojila do projektu SME V ŠKOLE  a pracovné zošity s ktorými pracujú žiaci a pedagógovia školy využívajú na hodinách slovenského jazyka a literatúry, zemepisu a prírodopisu s cieľom sprostredkovať vedomosti zábavnou formou. Okrem odborného textu, ktorý je v súlade s učebnými osnovami,  sa nachádza  v pracovných zošitoch aj množstvo úloh interaktívneho charakteru, pri ktorých žiaci využívajú informácie z denníka SME.

OD STROMU K ZOŠITU – LESY Slovenskej republiky, štátny podnik

Cieľom projektu bolo v školskom  roku 2018/2019 zapojiť žiakov našej základnej školy do procesu navrhovania dizajnových zošitov a zároveň pripomenutie dreva ako jedinečnej obnoviteľnej suroviny a  poukázať na fakt, že práve zošity, v ktorých  každodenne žiaci listujú, sú vyrobené z dreva rastúceho v našich lesoch. Po skončení súťaže nám  LESY SR distribuovali zošity ktoré  s vďakou využívame pri výchovno-vzdelávacom procese v našej škole.

Záložka do knihy

Naša škola sa prihlásila do 11. ročníka česko-slovenského projektu ZÁLOŽKA DO KNIHY SPÁJA ŠKOLY. Téma 11. ročníka je: “Radosť z čítania ukrytá vo veršoch básní alebo v próze.” Cieľom projektu je pomôcť slovenským a českým učiteľom a vychovávateľom získať zábavnou a hravou formou žiakov pre čítanie, upevniť ich dobrý vzťah ku knihám a motivovať ich, aby rozvíjali svoje čitateľské záujmy, vedomosti a zručnosti. Zároveň sme nadviazali úspešnú spoluprácu s partnerskou školou ZŠ a SŠ speciální Svitavy v Českej republike.

Prezentácie k jednotlivým aktivitám nájdete v Galérii.